Пояснение причин и соответствующее обсуждение вы можете найти на странице Википедия:К удалению/15 февраля 2021. Пока процесс обсуждения не завершён, статью можно попытаться улучшить, однако следует воздерживаться от переименований или немотивированного удаления содержания, подробнее см. руководство к дальнейшему действию. Не снимайте пометку о выставлении на удаление до подведения итога обсуждения.
Іванова Анна Віталіївна скульптор, Заслужений художник України. Народилася в місті Шахти Ростовської області РФ. Батьки: батько - Іванов Віталій Іванович (26.09.1933 - 05.01.1995) доцент, кандидат технічних наук, викладач вищого навчального закладу, мати - Іванова Валентина Олександрівна (уроджена Чаркіна В. А. (17.11.940) інженер. Шкільні роки Анна провела в м. Первомайську Миколаївської обл.. У дитинстві любила читати, ліпити, вирішувати завдання з математики.
У 1995 р. закінчила Харківський інженерно-економічний інститут за спеціальністю "Інформаційні системи". Того ж року вступила до Харківської Академії дизайну і мистецтв, яку закінчила у 2000 р. за спеціальністю "Станкова і монументальна скульптура". Навчалася у викладачів Бережного А. П., Максименко Т. Л., Рідного О. М., Флягіна В. Є.
На даний момент проживає в місті Харків. Працює в області станкової скульптури з матеріалами - дерево, метал, камінь. Як скульптор-монументаліст співпрацює з Рідним О.М. Учасниця виставок з 1999 р.. Член Національної спілки художників України з 2000 р.. Лауреат муніципальної премії Харкова 2007 року. Роботи зберігаються в приватних колекціях і в Харківському Художньому музеї.
Персональні виставки
2004 "Дістати до неба", Харків, Харківська муніципальна галерея.
2005 "Дістати до неба", Київ, галерея "Совіарт"
Дістати до неба серія скульптур, в основі яких так чи інакше зображені сходи. Сходи символ прагнення і подолання, висоти і свободи, шляху і перемоги, нескінченного руху вгору.
Виставка включає в себе серію "Пісочного годинника" - це кінетичні скульптури, так звана пасивна кінетика, яка за участю людини входить в активну фазу. Пісок перетікаючи, виснажуючись і накопичуючись формує довільний пісочний ландшафт. Він як символ часу створює відчуття швидкоплинності та тлінності буття, його плинності та невловимості.
2013 "Скульптура PRO скульптуру", Харків, ЄрміловЦентр
Виставка "Скульптура PRO скульптуру" відбулася в ЄрміловЦентрі 2013 року. У ній взяли участь скульптори з різних міст України: Харкова, Києва, Одеси. У тому числі Харківські скульптори Рідний А., Кочмар В., Пирогов В. Анна Іванова була представлена проектом "Вірш", до якого увійшли роботи 2007-2013 р., у тому числі серія "Трансформери". Це дерев'яні скульптури, що складаються і розкладаються, які розкладаються в сюжетну композицію з можливістю зміни її в просторі, які також складаються в первинну форму, яка існує спочатку (дошка або колода).
2018 "ECCE HOMO", Харків, галерея ім. Г. Семирадського. Г. Семирадського
Спільний проєкт з О. М. Рідним Виставка скульптур на релігійну тематику: євангельські сцени з життя Ісуса Христа, історії з житія апостолів, святих і мучеників. У своїй основі виставка ставила моральні питання ставлення Бога до Людини, Людини до Бога. Тобто ми знаємо, що Бог є Любов і Його ставлення до людини абсолютно благе. А ставлення людини до Бога найяскравіше відкривається в моменті, описаному в Євангеліє від Іоанна, гл. 19, коли Понтій Пілат показав народу Єрусалима після бичування Ісуса Христа, увінчаного терновим вінцем та вдягненого в багряницю: "ЕССЕ НОМО" ("Се Людина"), слова, що тоді пролунали з вуст прокуратора Юдеї, сподіваючись викликати співчуття юрби, але вони лише прокричали: "Розіпни, розіпни Його". Виставка в художній формі висвітлює ці питання та ілюструє таку далеку й близьку нам історію.
2023 «ПРОСТОРИ МЕЖІ КОРДОНИ»,Киев, Національний центр «Український дім».
Групові виставки
1999, 2002, 2005, 2008 Трієнале зі скульптури, Київ, Центральний будинок художника
2000 "На рубежі століть", Харківський будинок художника, виставка-конкурс, 1 премія
2002 Фестиваль "Культурні герої", Харків, художні майстерні