Japan op de Olympische Zomerspelen 2016
Japan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 338 sporters, die actief waren in 30 olympische sportdisciplines. Het was de grootste selectie in de olympische geschiedenis van Japan. Tienkamper Keisuke Ushiro droeg de nationale vlag tijdens de openings- en de sluitingsceremonie. De Japanse ploeg won twaalf gouden medailles, waarmee het succesvoller was dan de twee voorgaande Spelen. In totaal won Japan 41 medailles, een recordaantal.[1] Onder de gouden medailles was Japans eerste goud in het badminton.[2] Bij het judo won alle Japanse mannen een medaille. Ook vijf van de zeven vrouwen wonnen eremetaal, waardoor het land de medaillespiegel van het judo domineerde.
Bij de sluitingsceremonie werd aandacht besteed aan Tokio, dat de Olympische Zomerspelen 2020 organiseert. Premier Shinzo Abe trad hierbij op, verkleed als het Japanse videogamepersonage Mario. Ook werd de olympische vlag doorgegeven aan de gouverneur van Tokio.[3]
Medailleoverzicht
Deelnemers
(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd
Atletiek
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Asuka Cambridge |
100m (m) |
21e |
serie 4: 2de in 10,13 halve finale 3: 7de in 10,17
|
Yoshihide Kiryū |
29e |
serie 7: 4de in 10,23
|
Ryota Yamagata |
11e |
serie 8: 2de in 10,20 halve finale 2: 5de in 10,05
|
Kenji Fujimitsu |
200m (m) |
63e |
serie 5: 6de in 20,86
|
Shota Iizuka |
32e |
serie 3: 4de in 20,49
|
Kei Takase |
55e |
serie 9: 6de in 20,71
|
Yuzo Kanemaru |
400m (m) |
47e |
serie 7: 8ste in 48,38
|
Julian Walsh |
38e |
serie 4: 6de in 46,37
|
Sho Kawamoto |
800m (m) |
43e |
serie 5: 4de in 1.49,41
|
Kota Murayama |
5000m (m) |
42e |
serie 1: 22ste in 14.26,72
|
Suguru Osako |
29e |
serie 2: 16de in 13.31,45
|
Kota Murayama |
10000m (m) |
30e |
29.02,51
|
Suguru Osako |
17e |
27.51,94
|
Yuta Shitara |
29e |
28.55,23
|
Wataru Yazawa |
110m horden (m) |
31e |
serie 1: 6de in 13.89 herkansingen: 3de in 13,88
|
Yuki Matsushita |
400m horden (m) |
26e |
serie 1: 4de in 49,60
|
Keisuke Nozawa |
15e |
serie 4: 1ste in 48,62 halve finale 1: 6de in 49,20
|
Kazuya Shiojiri |
3000m steeplechase (m) |
33e |
serie 1: 11de in 8.40,98
|
Asuka Cambridge Shota Iizuka Yoshihide Kiryū Ryota Yamagata |
4x100m (m) |
2 |
serie 2: 1ste in 37,68 (1e, AR) finale: 2de in 37,60 (2e, AR)
|
Nobya Kato Takamasa Kitagawa Tomoya Tamura Julian Walsh |
4x400m (m) |
13e |
serie 1: 7de in 3.02,95
|
Suehiro Ishikawa |
marathon (m) |
36e |
2:17.08
|
Hisanori Kitajima |
94e |
2:25.11
|
Satoru Sasaki |
16e |
2:13.57
|
Isamu Fujisawa |
20km snelwandelen (m) |
21e |
1:22.03
|
Daisuke Matsunaga |
7e |
1:20.22
|
Eiki Takahashi |
42e |
1:24.59
|
Hirooki Arai |
50 km snelwandelen (m) |
3 |
3:41.24
|
Kōichirō Morioka |
26e |
3:58.59
|
Takayuki Tanii |
14e |
3:51.00
|
Daigo Hasegawa |
hink-stap-springen (m) |
29e |
kwalificatie groep A: 15de met 16,17m
|
Kohei Yamashita |
35e |
kwalificatie groep B: 18de met 15,71m
|
Takashi Eto |
hoogspringen (m) |
35e |
kwalificatie groep A: 19de met 2,17m
|
Hiroki Ogita |
polsstokhoogspringen (m) |
21e |
kwalificatie groep A: 11de met 5,45m
|
Daichi Sawano |
7e |
kwalificatie groep A: 8ste met 5,60m finale: 7de met 5,50m
|
Seito Yamamoto |
NM |
kwalificatie groep B: NM
|
Ryohei Arai |
speerwerpen (m) |
11e |
kwalificatie groep B: 3de met 84,16m finale: 11de met 79,47m
|
Akihiko Nakamura |
tienkamp (m) |
22e |
7612 punten
|
Keisuke Ushiro V |
20e |
7952 punten
|
|
Chisato Fukushima |
200m (v) |
38e |
serie 7: 5de in 23,21
|
Misaki Onishi |
5000m (v) |
21e |
serie 2: 9de in 15.29,17
|
Ayuko Suzuki |
27e |
serie 2: 12de in 15.41,81
|
Miyuki Uehara |
15e |
serie 1: 7de in 15.23,41 finale: 15de in 15.34,97
|
Hanami Sekine |
10.000 m (v) |
20e |
31.44,44
|
Yuka Takashima |
18e |
31.36,44
|
Satomi Kubokura |
400m horden (v) |
36e |
serie 6: 5de in 57,34
|
Anju Takamizawa |
3000m steeplechase (v) |
49e |
serie 1: 17de in 9.58,59
|
Kayoko Fukushi |
marathon (v) |
14e |
2:29.53
|
Mai Ito |
46e |
2:37.37
|
Tomomi Tanaka |
19e |
2:31.12
|
Kumiko Okada |
20km snelwandelen (v) |
32e |
1:32.43
|
Konomi Kai |
hoogspringen (v) |
37e |
kwalificatie groep B: 19de met 5,87m
|
Yuki Ebihara |
speerwerpen (v) |
21e |
kwalificatie groep B: 10de met 57,68m
|
Badminton
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Sho Sasaki |
enkelspel (m) |
17e |
groep I: 2de V van GBR Ouseph: 0-2 (15–21, 9–21) W van CZE Koukal: 1-2 (21–10, 16–21, 21–12)
|
Hiroyuki Endo Kenichi Hayakawa |
dubbelspel (m) |
5e |
groep D: 1ste W van IND Ahsan/Setiawan: 2-1 (21–17, 16–21, 21–14) W van CHN Chai/Hong: 2-1 (21–18, 14–21, 23–21) V van INA Attri/Reddy: 0-2 (21–23, 11–21) kwartfinale: V van GBR Ellis/Langridge: 0-2 (19–21, 17–21)
|
|
Nozomi Okuhara |
enkelspel (v) |
3 |
groep J: 1ste W van VIE Trang: 2-0 (21–10, 21–8) W van INA Fanetri: 2-0 (21–12, 21–12) 2de ronde: W van KOR Bae: 2-0 (21–6, 21–7) kwartfinale: W van JPN Yamaguchi: 2-1 (11–21, 21–17, 21–10) halve finale: V van IND Sindhu: 0-2 (19–21, 10–21) bronzen finale: W van CHN Li (w/o)
|
Akane Yamaguchi |
5e |
groep K: 1ste W van CZE Gavnholt: 2- (20–22, 21–12, 21–15) W van MAS Yi: 2-0 (21–18, 21–5) 2de ronde: W van THA Intanon: 2-0 (21–19, 21–16) kwartfinale: V van JPN Okuhara: 1-2 (21–11, 17–21, 10–21)
|
Misaki Matsutomo Ayaka Takahashi |
dubbelspel (v) |
1 |
groep A: 1ste W van NED Muskens/Piek: 2-0 (21–9, 21–11) W van IND Gutta/Ponnappa: 2-0 (21–15, 21–10) W van THA Supajirakul/Taerattanachai: 2-0 (21–15, 21–15) kwartfinale: W van MAS Hoo/Woon: 2-1 (21–16, 18–21, 21–9) halve finale: W van KOR Jung/Shin: 2-0 (21–16, 21–17) finale: W van DEN Pedersen/Rytter Juhl: 2-1 (18–21, 21–9, 21–19)
|
|
Kenta Kazuno Ayane Kurihara |
dubbelspel (g) |
5e |
groep D: 2de V van KOR Ko/Kim: 0-2 (23–25, 17–21) W van USA Chew/Subandhi: 2-0 (21–6, 21–12) W van NED Arends/Piek: 2-0 (21–14, 21–19) kwartfinale: V van CHN Zhang/Zhao: 0-2 (14–21, 12–21)
|
Basketbal
Groep A
|
#
|
Land
|
Wedstrijden
|
Doelpunten
|
Punten
|
G |
W |
V
|
V |
T |
Saldo
|
1 |
Australië |
5 |
5 |
0 |
400 |
345 |
+55 |
10
|
2 |
Frankrijk |
5 |
3 |
2 |
344 |
343 |
+1 |
8
|
3 |
Turkije |
5 |
3 |
2 |
324 |
325 |
–1 |
8
|
4 |
Japan |
5 |
3 |
2 |
386 |
378 |
+8 |
8
|
5 |
Wit-Rusland |
5 |
1 |
4 |
347 |
361 |
–14 |
6
|
6 |
Brazilië |
5 |
0 |
5 |
335 |
384 |
–49 |
5
|
Boksen
Boogschieten
Gewichtheffen
Golf
Gymnastiek
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Ritmisch
|
Kaho Minagawa |
individueel (v) |
16e |
kwalificaties hoepel: 16,666 bal: 17,341 knotsen: 17,500 linten: 17,016 totaal: 68,520 (16e)
|
Airi Hatakeyama Rie Matsubara Sakura Noshitani Sayuri Sugimoto Kiko Yokota |
team (v) |
8e |
kwalificaties 5 linten: 17,416 3 knotsen, 2 hoepels: 17,733 totaal: 35,149 (5e) finale 5 linten: 16,550 3 knotsen, 2 hoepels: 17,650 totaal: 34,200 (8e)
|
Trampoline
|
Masaki Ito |
mannen |
6e |
kwalificatie: 6de met 108,465 finale: 6de met 58,800 punten
|
Ginga Munetomo |
4e |
kwalificatie: 7de met 108,190 punten finale: 4de met 59,535 punten
|
|
Rana Nakano |
vrouwen |
13e |
kwalificatie: 13de met 96,775 punten
|
Turnen
|
Ryōhei Katō Kenzō Shirai Yūsuke Tanaka Kōhei Uchimura Koji Yamamuro |
meerkamp team (m) |
1 |
kwalificaties vloer: 46,099 voltige: 44,299 ringen: 44,133 sprong: 45,932 brug: 44,832 rekstok: 43,999 totaal: 269,294 (4e) finale vloer: 47,199 voltige: 43,933 ringen: 44,599 sprong: 46,199 brug: 46,766 rekstok: 45,398 totaal: 274,094 (1e)
|
Ryōhei Katō |
meerkamp individueel (m) |
11e |
vloer: 15,266 voltige: 14,900 ringen: 14,566 sprong: 15,058 brug: 14,900 rekstok: 13,900 totaal: 88,590 (11e)
|
brug (m) |
7e |
15,233 (6,800 (D), 8,433 (E), 7e)
|
Kenzō Shirai |
vloer (m) |
4e |
15,366 (7,600 (D), 7.833 (E), 4e)
|
sprong (m) |
3 |
15,283 (6,000/5,600 (D), 9,466/9,500 (E), 3e)
|
Kōhei Uchimura |
meerkamp individueel (m) |
1 |
vloer: 15,766 voltige: 14,900 ringen: 14,733 sprong: 15,566 brug: 15,600 rekstok: 15,800 totaal: 92,365 (1e)
|
vloer (m) |
5e |
15,241 (6,900 (D), 8,641 (E), 5e)
|
|
Sae Miyakawa Mai Murakami Aiko Sugihara Asuka Teramoto Yuki Uchiyama |
meerkamp team (v) |
4e |
kwalificaties sprong: 44,466 brug: 44,100 balk: 41,699 vloer: 42,299 totaal: 172,564 (7e) finale sprong: 44,832 brug: 44,466 balk: 42,599 vloer: 42,474 totaal: 174,371 (4e)
|
Mai Murakami |
meerkamp individueel (v) |
14e |
sprong: 14,866 brug: 13,766 balk: 13,900 vloer: 14,133 totaal: 56,665 (14e)
|
vloer (v) |
7e |
14,533 (6,300 D, 8,233 E, 7e)
|
Asuka Teramoto |
meerkamp individueel (v) |
8e |
sprong: 15,100 brug: 14,566 balk: 14,266 vloer: 14,033 totaal: 57,965 (8e)
|
Hockey
Judo
Kanovaren
Moderne vijfkamp
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Shōhei Iwamoto |
mannen |
30e |
zwemmen: 2:08.65 (33e, 315 punten) schermen: 9 W, 26 V (36e, 154 punten) paardrijden: geen strafpunten (1e, 300 punten) gecombineerd: 11:54.59 (30e, 586 punten) totaal: 1355 punten
|
Tomoya Miguchi |
22e |
zwemmen: 2:02.62 (12e, 333 punten) schermen: 20 W, 15 V (11e, 220 punten) paardrijden: 19 strafpunten (20e, 281 punten) gecombineerd: 12:02.88 (31e, 578 punten) totaal: 1412 punten
|
|
Natsumi Tomonaga |
vrouwen |
13e |
zwemmen: 2:15.63 (12e, 294 punten) schermen: 15 W, 20 V (27e, 190 punten) paardrijden: 2 strafpunten (6e, 298 punten) gecombineerd: 12:55.44 (15e, 525 punten) totaal: 1307 punten
|
Paardensport
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Dressuur
|
Kiichi Harada |
individueel |
45e |
Grand Prix: 45ste met 68,286%
|
Yuko Kitai |
48e |
Grand Prix: 48ste met 67,271%
|
Akane Kuroki |
50e |
Grand Prix: 50ste met 66,900%
|
Masanao Takahashi |
58e |
Grand Prix: 58ste met 62,986%
|
Kiichi Harada Yuko Kitai Akane Kuroki Masanao Takahashi |
team |
11e |
Grand Prix: 11ste met 67,486%
|
Eventing
|
Ryuzo Kitajima |
individueel) |
DNF |
dressuur: 57,70 strafpunten crosscountry: 74,40 strafpunten springconcours: DNS
|
Yoshiaki Oiwa |
20e |
dressuur: 47,00 strafpunten crosscountry: 18,00 strafpunten springconcours (1): 4 strafpunten springconcours (2): 8 strafpunten totaal: 77,00 strafpunten (20e)
|
Springconcours
|
Daisuke Fukushima |
individueel |
68e |
kwalificaties ronde 1: 47 strafpunten
|
Toshiki Masui |
64e |
kwalificaties ronde 1: 16 strafpunten ronde 2: 12 strafpunten
|
Taizo Sugitani |
64e |
kwalificaties ronde 1: 16 strafpunten ronde 2: 12 strafpunten
|
Reiko Takeda |
26e |
kwalificaties ronde 1: 4 strafpunten ronde 2: 1 strafpunt ronde 3: DNF
|
Daisuke Fukushima Toshiki Masui Taizo Sugitani Reiko Takeda |
team |
13e |
kwalificaties ronde 1: 36 strafpunten ronde 2: 14 strafpunten
|
Roeien
Rugby
- Mannen
Ronde
|
Datum
|
Lokale tijd
|
MEZT
|
Plaats
|
Land
|
Score
|
Land
|
Groepsfase
|
9 augustus |
12:30 |
17:30 |
Rio de Janeiro |
Nieuw-Zeeland |
12–14 |
Japan
|
9 augustus |
17:00 |
22:00 |
Rio de Janeiro |
Groot-Brittannië |
21–19 |
Japan
|
10 augustus |
12:00 |
17:00 |
Rio de Janeiro |
Kenia |
7–31 |
Japan
|
Kwartfinale |
10 augustus |
17:30 |
22:30 |
Rio de Janeiro |
Japan |
12–7 |
Frankrijk
|
Halve finale |
11 augustus |
14:30 |
19:30 |
Rio de Janeiro |
Fiji |
20–5 |
Japan
|
Bronzen finale |
11 augustus |
18:00 |
23:30 |
Rio de Janeiro |
Japan |
14–54 |
Zuid-Afrika
|
- Vrouwen
Groep C
|
#
|
Land
|
Wedstrijden
|
Doelpunten
|
Punten
|
G |
W |
V
|
V |
T |
Saldo
|
1 |
Groot-Brittannië |
3 |
0 |
0 |
91 |
3 |
+88 |
9
|
2 |
Canada |
2 |
0 |
1 |
83 |
22 |
+61 |
7
|
3 |
Brazilië |
1 |
0 |
2 |
29 |
77 |
–48 |
5
|
4 |
Japan |
0 |
0 |
3 |
10 |
111 |
–101 |
3
|
Schermen
Schietsport
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Naoya Okada |
10m luchtgeweer (m) |
20e |
kwalificatie: 20ste met 622,6 punten (104,7-105,2-100,7-104,0-103,8-104,2)
|
Toshikazu Yamashita |
36e |
kwalificatie: 36ste met 619,5 punten (103,8-104,6-102,7-104,7-100,1-103,6)
|
Toshikazu Yamashita |
50m geweer drie houdingen (m) |
22e |
kwalificatie: 22ste met 1169,0 punten (393-396-380)
|
50m geweer liggend |
41e |
kwalificatie: 41ste met 617,4 punten (102,6-102,5-102,8-103,1-103,7-102,7)
|
Tomoyuki Matsuda |
50m pistool |
19e |
kwalificatie: 19de met 550,0 punten (93-91-92-89-94-91)
|
Teruyoshi Akiyama |
25m snelvuurpistool (m) |
22e |
kwalificatie: 22ste met 564,0 punten (288-276)
|
Eita Mori |
19e |
kwalificatie: 19de met 570,0 punten (284-286)
|
Tomoyuki Matsuda |
10m luchtpistool (m) |
22e |
kwalificatie: 22ste met 576,0 punten (92-95-96-98-97-98)
|
|
Akiko Sato |
25m pistool (v) |
34e |
kwalificatie: 34ste met 565,0 punten (282-283)
|
10m luchtpistool (v) |
42e |
kwalificatie: 42ste met 369,0 punten (91-93-92-93)
|
Naoko Ishihara |
skeet (v) |
18e |
kwalificatie: 18de met 62,0 punten (18-20-24)
|
Yukie Nakayama |
trap (v) |
20e |
kwalificatie: 20ste met 61,0 punten (19-22-20)
|
Schoonspringen
Synchroonzwemmen
Taekwondo
Tafeltennis
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Jun Mizutani |
enkelspel (m) |
3 |
voorronde: vrij 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: W van GRE Gionis: 4–1 (11-9, 10-12, 11-5, 11-8, 11-6) 4de ronde: W van BRA Calderano: 4–2 (11-5, 11-6, 11-13, 8-11, 11-8, 12-10) kwartfinale: W van POR Freitas: 4–2 (11-4, 9-11, 11-3, 11-8, 10-12, 11-2) halve finale: V van CHN Ma: 2–4 (5-11, 5-11, 5-11, 11-7, 12-10, 5-11) bronzen finale: W van BLR Samsonov: 4–1 (4-11, 9-11, 11-6, 12-14, 8-11)
|
Koki Niwa |
5e |
voorronde: vrij 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van NGR Toriola: 4–2 (9-11, 11-5, 11-7, 4-11, 11-6, 11-1) 3de ronde: W van AUT Fegerl: 4–1 (11-7, 11-8, 11-9, 4-11, 11-5) 4de ronde: W van HKG Wong: 4–3 (6-11, 11-6, 8-11, 5-11, 12-10, 11-4, 11-8) kwartfinale: V van CHN Zhang: 1–4 (5-11, 11-4, 11-7, 11-7, 11-4)
|
Jun Mizutani Koki Niwa Maharu Yoshimura |
team (m) |
2 |
1ste ronde: W van Polen: 3–2 kwartfinale: W van Hongkong: 3–1 halve finale: W van Duitsland: -1 3 finale: V van China: 1–3
|
|
Ai Fukuhara |
enkelspel (v) |
4e |
voorronde: vrij 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: W van ROU Dodean: 4–0 (11-5, 11-6, 11-4, 11-1) 4de ronde: W van PRK Ri: 4–0 (11-5, 12-10, 11-1, 11-7) kwartfinale: W van SIN Feng: 4–0 (14-12, 11-8, 11-7, 11-5) halve finale: V van CHN Li: 0–4 (4-11, 3-11, 1-11, 1-11) bronzen finale: V van PRK Kim: 1–4 (7-11, 7-11, 5-11, 14-12, 5-11)
|
Kasumi Ishikawa |
derde ronde |
voorronde: vrij 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: V van PRK Kim: 3–4 (11-7, 11-7, 9-11, 9-11, 11-9, 9-11, 8-11)
|
Ai Fukuhara Kasumi Ishikawa Mima Ito |
team (v) |
3 |
1ste ronde: W van Polen: 3–0 kwartfinale: W van Oostenrijk: 3–0 halve finale: V van Duitsland: 2-3 bronzen finale: W van Singapore: 3–1
|
Tennis
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Taro Daniel |
enkelspel (m) |
9e |
1ste ronde: W van USA Sock: 6–4, 6–4 2de ronde: W van GBR Edmund: 6–4, 7–5 3de ronde: V van ARG del Potro: 6–7(4), 6–1, 2–6
|
Kei Nishikori |
3 |
1ste ronde: W van ESP Viñolas: 6–2, 6–4 2de ronde: W van AUS Millman: 7–6(4), 6–4 3de ronde: W van SVK Martin: 6–2, 6–2 kwartfinale: W van FRA Monfils 7–6(4), 4–6, 7–6(6) halve finale: V van Murray: 1–6, 4–6 bronzen finale: W van ESP Nadal 6–2, 6–7(1), 6–3
|
Yūichi Sugita |
17e |
1ste ronde: W van USA Baker: 5–7, 7–5, 6–4 2de ronde: V van FRA Simon 6–7(3), 2–6
|
|
Misaki Doi |
enkelspel (v) |
17e |
1ste ronde: W van KAZ Sjvedova: 6–3, 6–4 2de ronde: V van AUS Stosur: 3–6, 4–6
|
Nao Hibino |
17e |
1ste ronde: W van ROU Begu: 6–4, 3–6, 6–3 2de ronde: V van ESP Muguruza: 1–6, 1–6
|
Misaki Doi Eri Hozumi |
dubbelspel (v) |
9e |
1ste ronde: W van FRA Garcia/Mladenovic: 6–0, 0–6, 6–4 2de ronde: V van RUS Kasatkina/Koeznetsova: 4–6, 6–1, 1–6
|
Triatlon
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Hirokatsu Tayama |
mannen |
DNF |
zwemmen: 17:34 wielrennen: LAP
|
Yurie Kato |
46e |
zwemmen: 20:06 wielrennen: 1:07:13 hardlopen: 35:53 totaal: 2:07:50 (46e)
|
|
Yuka Sato |
vrouwen |
15e |
zwemmen: 19:08 wielrennen: 1:01:24 hardlopen: 37:53 totaal: 2:00:01 (15e)
|
Ai Ueda |
39e |
zwemmen: 21:10 wielrennen: 1:04:50 hardlopen: 36:03 totaal: 2:03:37 (39e)
|
Voetbal
Groep B
|
#
|
Land
|
Wedstrijden
|
Doelpunten
|
Punten
|
G |
W |
G |
V
|
V |
T |
Saldo
|
1 |
Nigeria |
3 |
2 |
0 |
1 |
6 |
6 |
0 |
6
|
2 |
Colombia |
3 |
1 |
2 |
0 |
6 |
4 |
+2 |
5
|
3 |
Japan |
3 |
1 |
1 |
1 |
7 |
7 |
0 |
4
|
4 |
Zweden |
3 |
0 |
1 |
2 |
2 |
4 |
–2 |
1
|
Volleybal
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Miyu Nagaoka Haruka Miyashita Saori Kimura A Arisa Sato L Yurie Nabeya Mai Yamaguchi Haruyo Shimamura Erika Araki Yuki Ishii Saori Sakoda Kotoki Zayasu Kanami Tashiro |
zaal (v) |
5e |
groep A: 4de V van Zuid-Korea: 1-3 (25-19, 15-25, 17-25, 21-25) W van Kameroen: 3-0 (25-20, 25-15, 25-17) V van Brazilië: 0-3 (18-25, 18-25, 22-25) V van Rusland: 0-3 (14-25, 28-30, 18-25) W van Argentinië: 3-0 (25-23, 25-16, 26-24) kwartfinale: V van Verenigde Staten: 0-3 (16-25, 23-25, 22-25)
|
#
|
Ploeg
|
Punten
|
Wedstrijden
|
Spelpunten
|
Sets
|
G |
W |
V
|
W |
V |
Ratio
|
W |
V |
Ratio
|
1 |
Brazilië |
15 |
5 |
5 |
0 |
377 |
272 |
1,386 |
15 |
0 |
—
|
2 |
Rusland |
12 |
5 |
4 |
1 |
393 |
323 |
1,216 |
12 |
4 |
3,000
|
3 |
Zuid-Korea |
9 |
4 |
3 |
2 |
384 |
372 |
1,032 |
10 |
7 |
1,428
|
4 |
Japan |
6 |
5 |
2 |
3 |
347 |
364 |
0,953 |
7 |
9 |
0,777
|
5 |
Argentinië |
2 |
5 |
1 |
4 |
319 |
407 |
0,783 |
3 |
14 |
0,214
|
6 |
Kameroen |
1 |
5 |
0 |
5 |
328 |
410 |
0,800 |
2 |
15 |
0,133
|
Waterpolo
Ronde
|
Datum
|
Lokale tijd
|
MEZT
|
Plaats
|
Land
|
Score
|
Land
|
groepsfase
|
6 augustus |
13:00 |
18:00 |
Rio de Janeiro |
Griekenland |
8–7 |
Japan
|
8 augustus |
19:30 |
00:30 |
|
8–16 |
Brazilië
|
10 augustus |
09:00 |
14:00 |
Hongarije |
8–6 |
Japan
|
12 augustus |
09:00 |
14:00 |
Hongarije |
17–7 |
Japan
|
14 augustus |
19:30 |
00:30 |
Servië |
12–8 |
Japan
|
Wielersport
Worstelen
Zeilen
Zwemmen
Olympiër |
Onderdeel |
Resultaat |
Prestatie
|
Katsumi Nakamura |
50m vrije slag (m) |
18e |
serie 10: 7de in 22,13
|
Shinri Shioura |
16e |
serie 9: 5de in 22,01 halve finale 1: 8ste in 22,18
|
Katsumi Nakamura |
100m vrije slag (m) |
17e |
serie 6: 7de in 48,61
|
Shinri Shioura |
27e |
serie 7: 7de in 48,94
|
Kosuke Hagino |
200m vrije slag (m) |
7e |
serie 6: 3de in 1.46,19 halve finale 2: 2de in 1.45,45 finale: 7de in 1.45,90
|
Naito Ehara |
400m vrije slag (m) |
31e |
serie 5: 8ste in 3.50,61
|
Junya Hasegawa |
100m rugslag (m) |
19e |
serie 5: 7de in 54,17
|
Ryosuke Irie |
7e |
serie 5: 4de in 53,49 halve finale 1: 4de in 53,21 finale: 7de in 53,42
|
Masaki Kaneko |
200m rugslag (m) |
11e |
serie 2: 6de in 1.57,19 halve finale 2: 6de in 1.56,78
|
Ryosuke Irie |
8e |
serie 4: 3de in 1.56,61 halve finale 1: 3de in 1.56,31 finale: 8ste in 1.56,36
|
Yasuhiro Koseki |
100m schoolslag (m) |
6e |
serie 4: 1ste in 58,91 halve finale 1: 1ste in 59,23 finale: 6de in 59.37
|
Ippei Watanabe |
18e |
serie 5: 4de in 1.00,33
|
Yasuhiro Koseki |
200m schoolslag (m) |
5e |
serie 3: 1ste in 2.08,61 halve finale 1: 3de in 2.07,91 finale: 5de in 2.07,80
|
Ippei Watanabe |
6e |
serie 4: 4de in 2.09,63 halve finale 1: 1ste in 2.07,22 (OR) finale: 6de in 2.07,87
|
Takuro Fujii |
100m vlinderslag (m) |
20e |
serie 6: 6de in 52,36
|
Masato Sakai |
200m vlinderslag (m) |
2 |
serie 2: 2de in 1.55,76 halve finale 1: 3de in 1.55,32 finale: 2de in 1.53,40
|
Daiya Seto |
5e |
serie 3: 4de in 1.55,79 halve finale 1: 2de in 1.55,28 finale: 5de in 1.54,82
|
Hiromasa Fujimori |
200m wisselslag (m) |
4e |
serie 4: 3de in 1.58,88 halve finale 2: 5de in 1.58,20 finale: 4de in 1.57,21
|
Kosuke Hagino |
2 |
serie 3: 1ste in 1.58,79 halve finale 1: 1ste in 1.57,38 finale: 2de in 1.56,61
|
Daiya Seto |
400 m wisselslag (m) |
3 |
serie 4: 2de in 4.08,47 finale: 3de in 4.09,71
|
Kosuke Hagino |
1 |
serie 3: 1ste in 4.10,00 finale: 1ste in 4.06,05
|
Kenji Kobase Junya Koga Katsumi Nakamura Shinri Shioura |
4x100m vrije slag (m) |
8e |
serie 1: 3de in 3.14,17 (NR) finale: 8ste in 3.14,48
|
Naito Ehara Kosuke Hagino Yuki Kobori Takeshi Matsuda |
4x200m vrije slag (m) |
3 |
serie 2: 4de in 7.07,68 finale: 3de in 7.03,50
|
Takuro Fujii Kosuke Hagino Ryosuke Irie Yasuhiro Koseki |
4x100m wisselslag (m) |
5e |
serie 2: 2de in 3.32,33 finale: 5de in 3.31,97
|
Yasunari Hirai |
10km open water (m) |
8e |
1:53.04,6
|
|
Rikako Ikee |
50m vrije slag (v) |
36e |
serie 9: 7de in 25,45
|
Yayoi Matsumoto |
43e |
serie 8: 7de in 25,73
|
Rikako Ikee |
100 m vrije slag (v) |
12e |
serie 6: 6de in 54,50 halve finale 2: 7de in 54,31
|
Miki Uchida |
14e |
serie 6: 7de in 54,50 halve finale 1: 6de in 54,39
|
Chihiro Igarashi |
200m vrije slag (v) |
17e |
serie 6: 7de in 1.57,88
|
Rikako Ikee |
21e |
serie 5: 5de in 1.58,49
|
Chihiro Igarashi |
400m vrije slag (v) |
12e |
serie 1: 1ste in 4.07,52
|
Natsumi Sakai |
100m rugslag (m) |
26e |
serie 5: 8ste in 1.01,74
|
200m rugslag (m) |
26e |
serie 3: 8ste in 2.13,99
|
Satomi Suzuki |
100m schoolslag (v) |
12e |
serie 6: 5de in 1.06,99 halve finale 2: 7de in 1.07,18
|
Kanako Watanabe |
15e |
serie 4: 5de in 1.07,22 halve finale 1: 7de in 1.07,43
|
Rie Kaneto |
200m schoolslag (v) |
1 |
serie 3: 1ste in 2.22,86 halve finale 1: 1ste in 2.22,11 finale: 1ste in 2.20,30
|
Kanako Watanabe |
14e |
serie 2: 4de in 2.24,77 halve finale 2: 8ste in 2.25,10
|
Natsumi Hoshi |
100m vlinderslag (v) |
10e |
serie 3: 2de in 58,15 halve finale 2: 7de in 58,03
|
Rikako Ikee |
5e |
serie 6: 5de in 57,27 (NR) halve finale 1: 1ste in 57,05 (NR) finale: 5de in 56,86 (NR)
|
Suzuka Hasegawa |
200m vlinderslag (v) |
9e |
serie 2: 1ste in 2.07,35 halve finale 1: 5de in 2.07,33
|
Natsumi Hoshi |
3 |
serie 3: 2de in 2.07,37 halve finale 2: 3de in 2.06,74 finale: 3de in 2.05,20
|
Runa Imai |
200m wisselslag (v) |
15e |
serie 5: 4de in 2.11,78 halve finale 2: 7de in 2.12,53
|
Miho Teramura |
9e |
serie 4: 3de in 2.10,34 halve finale 2: 4de in 2.11,03
|
Sakiko Shimizu |
400m wisselslag (v) |
8e |
serie 5: 6de in 4.34,66 (NR) finale: 8ste in 4.38,06
|
Miho Takahashi |
10e |
serie 4: 4de in 4.37,33
|
Rikako Ikee Yayoi Matsumoto Miki Uchida Misaki Yamaguchi |
4x100m vrije slag (v) |
8e |
serie 1: 4de in 3.36,74 (NR) finale: 8ste in 3.37,78
|
Tomomi Aoki Chihiro Igarashi Rikako Ikee Sachi Mochida |
4x200m vrije slag (v) |
8e |
serie 1: 4de in 7.52,50 finale: 8ste in 7.56,76
|
Rikako Ikee Natsumi Sakai Miki Uchida Kanako Watanabe |
4x100m wisselslag (v) |
10e |
serie 1: 5de in 3.59,82
|
Yumi Kida |
10km open water (v) |
12e |
1:57.35,2
|
Bronnen, noten en/of referenties
|
|